Čištění a regenerace vrtů a studní


Pokles vydatnosti vodních zdrojů může být způsoben různými příčinami, často se však jedná o „zestárnutí“ zdroje, kdy dojde k zanesení přítokových cest. Tento poměrně běžný nežádoucí evoluční jev lze ve většině případů odstranit regenerací vodního zdroje. Rozlišujeme obnovu vodního zdroje pro širokoprofilové zdroje (studny) a pro úzkoprofilové zdroje (tzv. vrtané studny, resp. vrty).

 

Nejčastějším důvodem potřeby regenerace je zanešení perforovaných úseků výstroje, zejména v prostoru registrovaných přítoků. Zanešení výstroje, tzv. inkrustace, je nejčastěji způsobena uhličitany vápníku a hořčíku, což je dáno přirozenou tvrdostí vody. Často se na inkrustaci podílí též sloučeniny železa a manganu. Zanešená perforovaná část výstroje vrtu často způsobuje až havarijní pokles vydatnosti.

 

Před vlastní regenerací se vždy provádí televizní prohlídka vrtu speciální kamerou, kdy se ověří skutečná výstroj vrtu, rozsah a typ zanesení, oblast přítoků vody a stav výstroje s akcentem na stupeň opotřebení či porušení výstroje.
O kamerové zkoušce je pořízen záznam na DVD nosiči, případně na videokazetě.


Čištění vrtů

p1010084.jpg p1010246.jpg p1010264.jpg p1010265.jpg p1010271.jpg

TvS-centrum - vrty a studny

Máte zájem o naše služby? Jsme Vám k dispozici na telefonním čísle 731 502 677.
další kontakty

Vodovody a kanalizace

Naše firma také poskytuje komplexní služby v oboru vodovody a kanalizace. Prohlédněte si nabídku služeb na tvs-centrum.cz nebo volejte na tel. 604 232 562.
Rychlý kontakt

K objednávce našich služeb prosím použijte rozšířený objednávkový formulář.
Odesílání...